Občina Ljutomer je junija 2017 podala vlogo na Javni razpis za prijavo predlogov investicijskih projektov za sofinanciranje investicij na primarni ravni zdravstvene dejavnosti v Republiki Sloveniji za leto 2017, ki ga je objavilo Ministrstvo za zdravje. Soglasje k prijavi na javni razpis so podale tudi ostale občine (Križevci, Razkrižje in Veržej) soustanoviteljice Zdravstvenega doma Ljutomer. Predmet prijave je bil nakup dveh avtomatskih defibrilatorjev z zunanjo omarico. Sklep o potrditvi sofinanciranja je bil s strani pristojnega ministrstva izdan 1. avgusta 2017. Občine z območja Upravne enote Ljutomer so 22. avgusta 2017 podpisale Dogovor o nabavi opreme za Zdravstveni dom Ljutomer v letu 2017, v katerem so bili določeni viri financiranja nakupa defibrilatorjev, podano je bilo pooblastilo Zdravstvenemu domu Ljutomer za izvedbo javnega naročila za izbiro dobavitelja defibrilatorjev. Sofinancerska pogodba med Občino Ljutomer in Ministrstvom za zdravje je bila podpisana dne 30. avgusta 2017. Kot dobavitelj obeh defibrilatorjev - eden za Desnjak, eden za Gibino v razkriški občini - vključno z zunanjo omarico je bil izbran MEDICOP d.o.o., Obrtna ulica 43, 9000 Murska Sobota za ceno 4.079,68 evra. Nakup defibrilatorjev sta sofinancirala Ministrstvo za zdravje v višini 3.009,60 evra in v višini 1.070,08 Zdravstveni dom Ljutomer.
Slovesna predaja in namestitev defibrilatorja v neposredni bližini gasilskega doma v Desnjaku je bila v soboto, 18. novembra 2017. Poleg ljutomerske županje mag. Olge Karba so na slovesnosti spregovorili predsednik Krajevne skupnosti Stara Cesta Robert Kosmajer, direktor Zdravstvenega doma Ljutomer dr. Đorđe Šiškin in predsednik Prostovoljnega gasilskega društva Desnjak Jože Pintarič. Ekipa Zdravstvenega doma Ljutomer v sestavi zdravnik Jurica Ferenčina, Denis Kozar in Tilen Majerič, ki je ob tej priložnosti prejela priznanje iz rok ljutomerske županje za osvojeno 2. mesto na državnem tekmovanju, je številnim obiskovalcem prikazala oživljanje z defibrilatorjem.
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.